רוכבים בארה"ב למען ארגוני צדקה

27/11/2005 22:00:29

20,000 רוכבים בארה"ב למען ארגוני צדקה

פיטר לרנר

ב- 13 בנובמבר התקיים בגלנדייל קליפוניה מסע האהבה, אשר הינו אירוע הצדקה הדו-גלגלי הגדול ביותר בארה"ב. עיתון הניו יורק טיימס פרסם היום פרטים אודות המסע אשר מתקיים מזה 18 שנה. המסע השנתי הראשון אורגן על ידי משווק הארלי דוידסון בגלנדייל, אוליבר שוקו ב- 1984. באירוע שהתקיים השנה התקבצו להם כ- 20,000 רוכבים על גבי אופנועים שונים. "אתה מתחיל לרעוד, הרעש הזה נשמע כמו רעידת אדמה. החלונות החנויות רועדים למשמע האופנועים" אמר אחד המשתתפים לניו יורק טיימס.
האירוע שמתחיל בגלנדייל קליפוניה ועובר מסע של 50 מייל (כ- 80 ק"מ) ונגמר בקסטאיק לייק. שם האירוע הופך למסיבה המונית. מדי שנה האירוע מכניס כמליון דולר, על ידי ספונסרים שונים, עבור יותר מ- 20 ארגונים לא ממשלתיים שפועלים בתחומים רבים כגון חינוך, ואולימפיאדת הנכים של דרום קליפוניה.

השנה הצליחו המארגנים לגייס לא פחות מ- 1.45 מליון דולר ומאז 1984 הצליחו לגייס במצטבר 18.5 מליון דולר. בסכומים כאילו החליטו על הקמת עמותה על מנת שזו תוכל לנהל את הכספים. דובר האגודה האמריקאית לאופנוענים, טום לינדסי, מסר שיותר מ- 5.5 מליון דולר מגויסים מדי שנה על ידי קבוצות ומועדוני רוכבים ברחבי ארצות הברית. לינדסי אמר כי מדובר באחוות רוכבים שצוברת תאוצה ותמיכה עבור נושאים רבים ומגוונים. "הרכיבה מביאה אנשים יחד והם שומעים על בעיות של מישהו ופועלים לתמיכה הדדית" אמר לניו יורק טיימס.
אוליבר שוקו, משווק של הרלי דוידסון ומהמארגנים הראשונים הסביר כי הפעילות נולדה על מנת להראות לארצות הברית כי "אופנוענים אינם רק בריונים". עוד אמר שוקו בתגובה לפליירים על פעילויות צדקה שונות הפזורים ברחבי סוכנותו, "כל עוד אני יודע שהכסף מגיע למקום טוב זה לא חשוב, העיקר שהכסף יגיע. אופנוענים זה אחווה גאה, וזה גם הרבה כיף".שליחת כתבה לחבר
תגובות גולשים    הוספת תגובה חדשה
לא נשלחו תגובות לידיעה


by xol | רשת מתנות מקוריות | דומיין עברי | משחקים וקונסולות | לוח קטנועים ואופנועים