מוטו GP: מירוץ מס' 1 - חרז, ספרד

26/03/2006 15:14:46

עמיר שבתאי

לא יכולנו לקבל פתיחה מוזרה וסוערת יותר לעונת 2006. הפעם, ובניגוד לשנים קודמות, הראו סוף סוף מבחני טרום העונה את היכולת האמיתית של האופנועים והרוכבים, וכך חזינו במירוץ נטול אקשן של ממש, אבל עמוס בדרמות.


אלוף העולם ולנטינו רוסי, פתח את המירוץ מהמקום התשיעי, לאחר שהחליק על שמן במירוץ הדירוג שלפני המירוץ, ואופנוע מספר 2 שלו לא היה בדיוק מכוונן כיאות. אם רוסי מהמקום התשיעי על הגריד היתה יכולה להיות הפתעה למירוץ הראשון, הרי שבא טוני אליאס, ועם הכניסה לפניה הראשונה פגע ברוסי מאחור, מעיף אותו החוצה אל העפר שבצד המסלול, ובנס לא דורס אותו. רוסי קם עצבני, אך כיאה לאלוף אמיתי הרים את מה שנשאר מהאופנוע עם חור ענק בפיירינג, והמשיך את המירוץ ואף סיים אותו עם 2 נקודות במקום ה-14. ואיפה סטה? סטה, שהיה המהיר ביותר באימון הבוקר, סבל מתקלה בחיישני הגיר, ונאלץ לפרוש. חרז המקולל.

                                                                                         אליאס מתנצל בפני רוסי על הפגיעה

ו.. יכול להיות שהוא יצטרך את שתי הנקודות האלו. לאור היכולת שהפגין לוריס-הכי משכיב- קפירוסי במבחני טרום העונה, ובהקפות הדירוג בספרד עם פול ראשון לעונת 2006. לוריס פרץ מהפול קדימה כשהוא לא רואה אף אחד מלפניו, ונשאר במקום הראשון עד לדגל השחמט כשבדרך הוא מנפץ שוב את שיא המסלול. ניקי היידן על ההונדה הראה שלמרות שהאופנוע והוא לא ממש מתחברים, עדיין במירוץ הוא נותן את הכל, כשהוא מסיים במקום השלישי על הפודיום.

                                                               קפירוסי לא מבין מאיפה נפל עליו הספרדי הצעיר. גם אנחנו לא ציפינו לזה

אבל עם כל הסליחה מרוסי, קפירוסי והיידן, הסיפור של המירוץ שייך לאחד דני פדרוסה. הילד המצומק, שלוש פעמים אלוף עולם, זה שאמרו עליו שהוא לא מספיק חזק פיזית כדי להתמודד עם 260 כוחות הסוס שמייצר מנוע ההונדה, לא היה רחוק מלאיים איום של ממש על הניצחון של קפירוסי, וזה במירוץ הראשון שלו בקטגוריית העל. פדרוסה, שהיה המהיר ביותר במבחני טרום העונה על ההונדה, פתח מצוין את המירוץ, עקף בשלב מוקדם את ניקי היידן ההמום שלא הבין מאיפה זה בא לו ובטח שלא הצליח להשיב מלחמה, ו... התחיל לסגור פער על לוריס קפירוסי כשהפער ביניהם מצתמצם והולך מכ-2.25 שנ', עד ל-0.7 שנ'. לוריס, שהבין שפדרוסה רציני, פתח מבער נוסף לאורך שתי הקפות מהשלוש שנותרו, והגדיל את הפער בשתי שניות נוספות. פדרוסה שראה את קפירוסי מתרחק הוריד מעט לחץ. ניקי היידן כבר היה רחוק ממנו מרחק של כ-7 שניות, ופדרוסה שייט בנחת אל קו הגמר ואל המקום השני. אנחנו עוד נשמע עליו.

ואם כבר מדברים על טירונים שעושים בית ספר לגדולים, שימו לב לטוני אליאס שניצח את בן קבוצתו מרקו מלאנדרי בדרך אל המקום הרביעי, ואל קייסי סטונר המדהים במקום השישי.

התוצאות המלאות:
1. Loris Capirossi (Ducati)
2. Daniel Pedrosa (Honda)
3. Nicky Hayden (Honda)
4. Toni Elias (Honda)
5. Marco Melandri (Honda)
6. Casey Stoner (Honda)
7. Shinya Nakano (Kawasaki)
8. Kenny Roberts (Team KR)
9. John Hopkins (Suzuki)
10. Makoto Tamada (Honda)
11. Colin Edwards (Yamaha)
12. Chris Vermeulen (Suzuki)
13. Carlos Checa (Yamaha)
14. Valentino Rossi (Yamaha)
15. Alex Hofmann (Ducati)
16. James Ellison (Yamaha)
DNF. Sete Gibernau (Ducati)
DNF. Randy De Puniet (Kawasaki)
DNF. Jose Luis Cardoso (Ducati)

 

 פדרוסה עוקף את היידן בדרך אל המקום השני

 

שליחת כתבה לחבר
תגובות גולשים    הוספת תגובה חדשה
1.YYY26/03/2006 16:17:24
מה זה משנה. רוסי עדיין יהיה האלוף בסוף השנה.
2.גזגז26/03/2006 16:38:04
הייתי רוצה את דוקאטי אלופים, ועוד יותר את רוסי אלוף על דוקאטי.
3.רותםרוסי26/03/2006 17:28:48
לYYY כן רוסי יהיה אלוף. לכותב הסקירה: סטה דווקא כן פתח את המירוץ אך לאחר זמן קצר פרש עכב תקלה טכנית. ולגבי הפער בין פדרוסה לקפירוסי, הוא הגיע גם עד לכדי 0.5 שניה.
4.zigiמוטו gp30/03/2006 16:38:06
רוסי אתה תותח , אבל שים לב דני פדרוסה מאחוריך . ולפי הפתיחה שלו הוא המלך הבא


by xol | רשת מתנות מקוריות | דומיין עברי | משחקים וקונסולות | לוח קטנועים ואופנועים