מוטו GP: מירוץ מספר 2 – לוסיל, קאטאר

09/04/2006 08:14:00

את המירוץ הזה אפשר בשקט להכתיר כ"שובו של הדוקטור". אמנם הוא עוד לא הלך לשום מקום, ועברנו רק מירוץ אחד העונה, אבל את אנחת הרווחה של ימאהה, אפשר היה לשמוע בו זמנית גם מיפן וגם מדוחא, עד לתל אביב.

עמיר שבתאי


קייסי סטונר הצעיר, האיש שעשה היסטוריה עם זמן פול מדהים ביום הרכיבה השני שלו בלבד על המסלול המדברי של קאטאר, הראה שהוא עשוי מהחומר הנכון בהחלט. סטונר פתח מצוין את המירוץ כשהוא מוביל את חבורת החוד אל תוך הפניה הראשונה, ומשם אל הובלת מעל למחצית המירוץ, כשמאחריו שועטים לא פחות משלושת רוכבי הבית של הונדה, ימאהה, דוקאטי וקאוואסאקי. סטונר אף פתח למשך השליש הראשון של המירוץ פער מסוים. כבוד, והרבה. רוסי פתח את המירוץ היטב, מגיע חמישי אל הפניה הראשונה, ולאחר עקיפות של שינייה נאקאנו ולוריס קפירוסי הממוקמים רביעי וחמישי בהתאמה, מתיישב במיקום השלישי על זנבו של ניקי היידן. 

דו קרב שלא נגמר מאחור לאורך כל המירוץ, היתה המלחמה הרצופה בין דני פדרוסה ומרקו מלאנדרי. שני רוכבי ההונדה לא הפסיקו לעקוף זה את זה לאורך כל המחצית השניה של המירוץ, ובכל פעם שעברה המצלמה לאחור אל השניים הללו, נצפתה עקיפה מסמרת שיער נוספת.

לקראת השליש האחרון של המירוץ יצא רוסי לעקיפה של היידן. מה שנראה היה כצעד חלק בשנה שעברה שלא מוביל לבעיות מיוחדות, הוביל לאחד הקרבות היפים ביותר בין שני רוכבי על. למעשה, אני לא זוכר סריית עקיפות רצופה כל כך בין שני רוכבים בכירים כל כך, מאז מלחמה דומה בין דוהאן לאלכס קריבילה בעונת 97 (אם אני זוכר נכון). רוסי עקף בפנימית את היידן, שענה לו מיד בעקיפה חזרה, וכך צפינו לאורך כ-6 פניות בשש עקיפות של שני הרוכבים אחד את השני, עד שידו של רוסי היתה על העליונה. מעט מאוחר יותר עקף רוסי את סטונר, והיידן עקף אותו אף הוא. צמוד צמוד עם רוסי.

שלוש הקפות לסיום, בקצה הישורת במהירות של כ-320 קמ"ש, נכנס היידן מתחת לרוסי בכניסה לפניה מספר 1 של המסלול, ועובר להוביל את המירוץ. אולם אלוף העולם לא מוותר להיידן לשניה, ועוקף אותו בחזרה. מכאן, ולאורך שתי ההקפות שנותרו, מפעיל רוסי את הרזרבה שאלוהים יודע מאיפה תמיד יש לו עוד מעט ממנה, ומגדיל את הפער מהיידן אל קו הסיום עם ניצחון ראשון לעונת 2006. קייסי סטונר

מאחור, שומט שיניה נאקאנו אט אט את הקצב ועובר לאחור. לוריס קפירוסי מתקדם קדימה ומסיים את המירוץ במקום השלישי, כשמיד אחריו מסיים את המירוץ סטה ג'יברנאו, שנראה קודם המירוץ במצב רוח מרומם למדי. קני רוברטס על ה-KR מונע מנוע ההונדה, הצליח לעמוד במה שלדעתי האישית היה היעד של הקבוצה, ולהשתחל אל העשיריה הראשונה במקום העשירי, מיד אחרי קולין אדוארדס. רגע של חוסר ספורטיביות ילדותית למדי נצפה אצל כריס ורמיולן, שבעט בסוזוקי ובקרקע בהתפרצות זעם אינפנטילית משהו, לאחר שמנוע הסוזוקי קרס.

ניקי היידן (בתמונה למטה) הולך ומצדיק ממירוץ למירוץ את מיקומו כרוכב הבית של הונדה במירוצי האופנועים היוקרתיים בעולם. עוד טרם המירוץ רואים על הבחור את הרצינות המאפיינת את התפקיד אותו נדרש למלא הבחור הצעיר. זה מתחיל מהתספורת הקצוצה הסגפנית משהו של ניקי, עבור דרך מיעוט הטקסטים היוצאים מפיו, וכלה ברצינות התהומית והריכוז המוחלט הנשקף ממנו טרם המירוץ. גם אם הוא לא יהיה לעולם אלוף עולם, וסביר להניח שהוא יזכה בתואר הנכסף לפחות פעם אחת, הרי שבעונה הזו הוא ירשום ללא ספק את חותמו כאחד השמות הגדולים שרכבו בעולם המוטו GP. אין לי ספק שהונדה עצמם רואים את השינוי שעבר הבחור בשנה האחרונה מעמדת הכוכב הצעיר, לעמדת האחראי על הצלחת הונדה ופיתוח אופנועי המוטו GP של היצרן הגדול בעולם. ואם אפשר, אז הימור קטן לגבי השנים הבאות באם רוסי יפרוש: היידן ופדרוסה על אופנועי הרפסול הונדה, יחיו מחדש את הימים והקרבות הבלתי נשכחים של שנות התשעים, נותנים שידורים חוזרים למלחמות בין קריבילה לדוהאן. שליחת כתבה לחבר
תגובות גולשים    הוספת תגובה חדשה
1.אילן09/04/2006 11:31:15
תענוג
2.nimizאהההה תיקון קטן, מי שבעט בסוזוקי09/04/2006 19:56:21
היה ג'והן הופקינס...ותהיה בטוח שבסוזוקי רשמו את השידור הזה על הקיר
3.מוטי DRאופנוע24/05/2006 16:16:23
היום קניתי סוזוקי 635 ס"מק מזל טוב לי!


by xol | רשת מתנות מקוריות | דומיין עברי | משחקים וקונסולות | לוח קטנועים ואופנועים