מוטו GP – הפינאלה

26/10/2006 10:17:18

עמיר שבתאי

אחת העונות המרתקות ביותר של מירוצי המוטו GP מגיעה לסיומה ביום א' הקרוב בקליימקס אדיר. ולנטינו רוסי, האיש, האגדה, הקלישאה, שאפילו הוא לא האמין שיש לו סיכוי לקחת אליפות שישית רצופה השנה, מגיע לולנסיה ולסיבוב האחרון כשהוא מוביל את הטבלה לראשונה בעונת 2006. לא יכול להיות סיום מוצלח יותר מבחינת רוסי לעונה רצופת משברים, כשהשיא היה הבכי של האלוף בצרפת לאחר שמנוע הימאהה שבק לראשונה אי פעם, דווקא כשהוא כבר הוביל את המירוץ ב-4 שניות תמימות. זאת לאחר משברים שנמשכו בכל המירוצים כמעט עד אז. התקלה שחזרה בסבב האמריקאי כבר הוציאה מרוסי חיוך של ייאוש, ואז הוא גם התבטא בעניין של "אין אליפות השנה".

אלא שבאה לו עזרה ממקום לא צפוי. מהנדסי ומנהלי הונדה התעקשו שהאופנוע של מוביל האליפות, ניקי היידן, ימשיך להוות פלטפורמת ניסויים ממונעת, והמשיכו באספקת חלקים ניסויים לאופנוע של מוביל הטבלה. רוסי פנה לימאהה, ודרש את האופנוע של עונת 2005, וגם קיבל אותו. כאן כבר החלה התעוררות של רוסי, שביחד עם ג'רמי ברג'ס האגדי, שילבו את הטוב בין שני דגמי האופנועים של 2005 ו-2006, וזה היה מספיק בשביל רוסי כדי לחזור לתמונה. ברכיבה עילית לעומת הרוכבים הטובים בעולם, חזר הרוכב הטוב אי פעם לאט לאט לטבלת האליפות, עד שהתמקם שני אחרי ניקי היידן, כשהוא נעזר בדרך בסטה ג'יברנאו שמוציא את קפירוסי מהמירוץ, מדני פדרוסה שמצליח לפגוע לעצמו בברך, ומרקו מלאנדרי שמצליח לפגוע בעצמו פעם אחר פעם. רוסי עצמו גם שבר את היד באופן קל השנה, אך לא ברמה שהפריעה לו ליותר ממירוץ אחד.

ביום א' הקרוב, למרות עונה מדהימה של היידן מבחינת תוצאות על הנייר, ואם לא תקרה איזושהי קטסטרופה כמו שקרתה במירוץ האחרון באסטוריל, יוכתר בצדק הרוכב הטוב בעולם לאלוף. שוב. רוסי הוא לדעתם של רבים הרוכב הטוב ביותר בהיסטוריה האנושית, ואם יזכה גם בעונת 2006 הקטסטרופלית מבחינתו באליפות, הוא לא יהיה הרוכב הטוב בהיסטוריה לדעת רבים, אלא לדעת כולם. אף אחד כבר לא יוכל להתכחש ליכולות של רוסי אל מול כל אחד אחר בהיסטוריה הדו גלגלית.

מי שצפויים להפריע לו הם כמובן ובראש ובראשונה ניקי היידן. הבעיה של היידן שבקרב ראש בראש אין לו יותר מדי סיכויים נגד רוסי, אלא שמדובר במסלול בולנסיה. בעונה הקודמת כבר הוכיח היידן שהוא יכול לרוסי במסלול הספרדי המהיר שהוא כל כך אוהב, והפעם יש לו גם את דני פדרוסה שכנראה יוותר הפעם על השאיפות והאגו למרות המסלול הביתי, וינסה לכפר על מה שעשה בפורטוגל כדי לעזור להיידן במסע לאליפות דרך חסימות של רוסי. הבעיה היא שגם פדרוסה עדיין לא ברמת הרכיבה האלילית של רוסי, אלא שהצירוף של היידן ופדרוסה ביחד, יכול להוות בעיה לרוסי. לרוסי מצד שני, יש את קולין אדוארדס שכבר הוכיח נאמנות לניצחון הקבוצה (והפך תוך כדי כך לאהוב נפשו של רוסי) ולרוסי, והשאלה אם הוא יצליח לחבל בתכניותיהם של קבוצת חברי רפסול הונדה. אין לי צל צילו של ספק ששתי הקבוצות יושבות כרגע ממש על תכניות פעולה בתרחישים שונים שיכולים להתעורר במסלול, ועל תגובתם הצפויה. עולם הפורמולה 1 הגיע גם אלינו.

חברי קבוצת פורטונה הונדה, טוני אליאס ומרקו מלאנדרי, צפויים אף הם לככב במסלול הספרדי. אליאס ינסה לשחזר את ההישג שלו מול הקהל הביתי, אולם לא צפוי להפריע באופן מסוכן לרוסי. אליאס כבר הפיל פעם אחת העונה את רוסי במירוץ הפתיחה של העונה, והוא כנראה ייזהר. מלאנדרי, חברו הטוב של רוסי מזה שנים, צפוי לאפשר לרוסי שיוט נינוח אל קו הסיום למרות התחרות בין ימאהה והונדה, ולא אתפלא אם נראה מהלכים תמוהים מצידו של מלאנדרי במירוץ הקרוב.

היחיד שכנראה לא יעשה חשבון לכלום הוא לוריס קפירוסי. הוא מיודד מאד עם רוסי, אבל הוא רייסר שלא מעניין אותו כלום מלבד הניצחון. חדי הזיכרון יכולים לזכור איך הוא לקח בעבר אליפות ב-250 לפני שעבר ל-500, תוך הפלה של האראדה במירוץ המסכם של העונה כששניהם רצים לאליפות. אלוף הסופרבייק הטרי, בייליס, מבטיח גדולות ונצורות למירוץ, אך ספק אם אלה יתממשו. מי שעוד כנראה יעזור להיידן דווקא, הוא מי שירכב בעונה הבאה בדוקאטי, קייסי סטונר האוסטרלי. לאחרונה היתה התקרבות חברית בין הצעירים האוסטרלי והאמריקאי, וסטונר הוא עדיין רוכב הונדה.

יש מישהו שיעז ללכת לעבודה ביום א' הקרוב?
שליחת כתבה לחבר
תגובות גולשים    הוספת תגובה חדשה
1.גם אנימרתק26/10/2006 11:54:30
סקירה מרתקת כרגיל. נקווה שבשנה הבאה תוציאו סקירת טרום מירוץ לפני כל מירוץ כמו בפול גז.
2.עכבR29/10/2006 01:00:34
נלך לעבודה כמו עכברים, בונים עליכם לסקירה טובה.


by xol | רשת מתנות מקוריות | דומיין עברי | משחקים וקונסולות | לוח קטנועים ואופנועים