"אמריקן ביוטי" - אפילוג

08/05/2006 16:38:10

אופנוע ספורט אמריקאי
המטרה של סיזצ' כאמור, היא בניה של אופנוע כביש ספורטיבי שיתחרה ישירות ביפנים. אישית אני בספק אם הוא יכול לעמוד במחירי ההיצף שיכולים היפניים להרשות לעצמם כתוצאה ישירה מכמות מכירה של אופנועים עליהם סיזס יוכל רק לחלום, בטח בשנותיו הראשונות, אבל זו בעיקרון הכוונה. ביננו, גם אם הוא יתחרה במחיר מול אופנועים כדוגמת ה- V5 שהונדה מתכוונת לייצר, או מול אופנועים סמי אקזוטיים כדומת MV או דוקאטי, ומצא לו. סיזצ' חושב שלשם כך הוא צריך להמציא את הגלגל מחדש. "לעולם לא נצליח להתחרות ביפנים אם נייצר אופנועים זהים לאופנועים שלהם". הסיבה היא כמובן עלויות, והוא צודק. אם סיזצ' רוצה באמת להתחרות ביפנים, הוא צריך קונספט חדש לחלוטין. אופנוע סופר מיוחד עם טכנולוגיה חדישה, או לפחות שונה מהותית. כדי למכור את האופנוע לקהל הדו גלגלי הספקן משהו, הוא חייב לבוא עם מוצר שונה וחדש השונה מהותית מאופנועי ה-UJM הסטנדרטיים. טכנולוגיה אחרת, עיצוב אחר, טכנולוגית שילדה אחרת, וכו'. גישה חדשה.

וזה גם אכן הכיוון שסיזצ' הולך אליו. היתרון היחסי של סיזצ' יהיה בחדשנות שלו אל מול הקהל ואל מול היפנים. סיזצ' פשוט לוקח חלק, ואומר לאנשים שלו בואו ונראה איך אפשר לייצר אותו מחדש, עם חשיבה חדשה לחלוטין כאילו החלק הזה מעולם לא יוצר. למשל המתלה האחורי. נכון שצריך לבוא שם בולם, אבל סתם לקחת בולם, ולו הוא יהיה הטוב מסוגו בעולם, מעיד על קיבעון מחשבתי. בקיבעון הזה שבויים היצרנים האחרים בעולם, ולשם סיזצ' לא רוצה להגיע. הרעיון הוא לחשוב מחדש על פיתרון לבניה מחודשת של בולם אחורי, בצורה טובה יותר, ולבנות כך אופנוע עם טכנולוגיה חדישה וטובה יותר מזו הקיימת. כך אגב, נבנה הבריטן. 

סיזצ' רוצה לבנות את האופנוע הספורטיבי המודרני הראשון. הסיבה העיקרית שהוא חושב שהוא יצליח למכור ולהתחרות ביפנים, היא לדבריו אולי העובדה שהוא רוצה יותר. "אני רוצה להצליח יותר מאשר מנהל או מהנדס בחברה יפנית" אמר סיזצ' למגזין "Cycle world" האמריקאי. יש לו את הביצים, יש לו כסף כדי להמשיך את הפיתוח (אם כי ייצור סדיר ידרוש ממנו כבר סכומים גדולים ללא השוואה למה שנדרש ממנו כיום), יש בו את החדשנות והחזון, ויש בו את הרצון להצליח. האם נראה תוך כמה שנים אופנוע ספורט אמריקאי באולמות התצוגה? יש לי תחושה שכן. החזון אותו מציג סיזצ', הוא אותו חזון שגורם לבעלי ההון לפתוח את הכיסים ולהשקיע. 

  1  2  3  4
שליחת כתבה לחבר
תגובות גולשים    הוספת תגובה חדשה
1.רוני12/05/2006 02:05:59
אהבתי.
2.כתבה טובה12/05/2006 15:29:40
כל הכבוד על ההשקעה
3.מעין סלםכתבה טובה12/05/2006 19:48:13
סחתיקה על הגלובליות :)


by xol | רשת מתנות מקוריות | דומיין עברי | משחקים וקונסולות | לוח קטנועים ואופנועים